Vízum, vstupní formality

Občané České a Slovenské republiky jsou při vstupu do Španělska povinni mít u sebe k dispozici platný cestovní pas popř. občanský průkaz typu "karta", který jsou musí při požádání předložit. Pakliže budete vyzváni, je třeba taky dokázat účel pobytu. K tomu nám slouží tzv. voucher neboli zvací dopis. Dále je důležité disponovat finanční hotovostí.

Tato částka je 30,05 euro na osobu a den.  V případě, že pobyt nepřesahuje 10 dnů, je nutné se prokázat částkou 300,50 euro.

Samozřejmě nesmíte figurovat na seznamu nežádoucích osob. Zároveň je nezbytné dodržení maximální doby pobytu - 90 ti dnů, tato je platná pro celé území schengenského prostoru v rámci šestiměsíčního období. Může nastat případ, že českému občanovi není uděleno z rozličných důvodů vstupní razítko do schengenského prostoru.

Pak  je do tří dnů povinen se ve Španělsku dostavit na nejbližší policejní oddělení, kde mu razítko na požádání vydají. Už jen proto, abychom předešli těmto zbytečným průtahům a nepříjemnostem, je třeba dát si na tyto možná pro nás nedůležité formality pozor. Dalším úskalím mohou být děti, které cestují s námi. Děti musí být zapsány v pasech svých rodičů a nebo je nutné, aby měly svůj vlastní cestovní doklad.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist