Praktické informace

Co se týká bezpečnosti na Fuerteventuře, můžete být naprosto klidní. Budete ušetřeni přítomnosti žebráků, různých pouličních pobudů a rozličných existencí, kteří by vás mohli při prohlídce různých zajímavých míst obtěžovat. Pakliže se nebudete opravdu snažit, tak nenarazíte ani na původní obyvatele. Nepříjemností může být maximálně ta skutečnost, že se na ostrově začínají vyskytovat ve větším množství obyvatele černého kontinentu, tedy Afriky, kteří zde nelegálně připlouvají. Ti jsou pak velmi často pachateli různých drobných krádeží a obdobné kriminality.

Veškeré cennosti či důležité dokumenty (osobní doklady, letenky, kreditní karty, šeky, peníze a šperky)  doporučujeme uložit v hotelu, tedy přesněji v hotelovém trezoru. Pro zloděje jsou také velkým lákadlem nehlídané věci na pláži a nebo peněženky další rozličné cennosti ležící na sedadlech aut nebo v horším případě prostředků hromadné dopravy.

Další možná úskalí skýtá slunce. To pálí zejména přes poledne velmi silně a intenzivně. Používejte proto krémy s vysokým ochranným faktorem před slunečními paprsky. Přes poledne doporučujeme schovat se do stinných míst, protože i krémy se sebevětším číslem, které značí intenzitu ochrany vás neochrání před bolestmi hlavy či jinými problémy, které způsobuje slunce.

Upozorňujeme vás také na dodržování pitného režimu. S tím souvisí také výběr zdrojů pitné vody. V žádném případě nepijte vodu z místních zdrojů. Tato voda je ve většině případů užitková a jsou v ní zpravidla i zbytky soli, je tedy mírně slaná. Chcete-li předejít různým zažívacím potížím, kupte si v některým z místních obchůdků s potravinami pitnou vodu balenou. K dostání je všude na ostrově, takže si pohodlně zajistíte pitný režim, který je opravdu nezbytný.

Střevní potíže také velmi často souvisí se změnou klimatu, s koupáním ve studené vodě a sluněním se na ostrém slunci. Dejte si také pozor na některé místní kulinářské speciality, mohou velmi často vyvolávat střevní potíže a nevolnosti.

Při koupání v moři je třeba dbát své osobní bezpečnosti. Nelze předpokládat, že moře bude neustále blankytně modré. Velmi často lze na hladině nalézt různé naplaveniny a také odpadky. Bohužel ekologie je celosvětovým problémem, kterému se asi jen stěží dokážeme na své dovolené vyhnout.

Poloha některých hotelů je koncipována přímo v centru veškerého dění. Počítejte s tím, že většina barů, restaurací a míst určených k bujaré noční zábavě zavírá až někdy k ránu. Nejste-li přímo účastníky těchto párty, pak s velkým klidem v inkriminovaných místech nepočítejte.

V hotelech vyšší kategorie se muži musí vhodně obléct, zejména ve večerních hodinách by měli mít na sobě dlouhé kalhoty.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist