Očkování, zdravotnictví

Pojedete-li na ostrov Fuerteventura, nebudete potřebovat žádná zvláštní očkování. Nezapomeňte si však vzít jakékoliv léky, které pravidelně užíváte.

Pro turisty je všeobecně doporučeno sjednat si před odjezdem cestovní zdravotní pojištění. Od 1. června 2004 má každý občan České republiky nárok na lékařské ošetření v kterékoli členské zemi EU. K tomu, abyste však měli nárok na toto ošetření, je třeba si vyzvednout v příslušné zdravotní pojišťovně v ČR buď formulář E-111, nebo evropský průkaz zdravotního pojištění.

Budete-li mít pouze menší zdravotní komplikace, bude pro vás nejjednodušší navštívit některou z lékáren. Ty jsou označeny slovem Farmacia a zeleným křížem. Co se týká lékařů a lékařské péče jako takové, adresy všech lékařů (médicos), kteří jsou dostupní a zubních lékařů (dentistas) byste měli obdržet v recepcích jednotlivých hotelů.

Za lékařskou pomoc je třeba samozřejmě platit, pakliže není zahrnuta ve vašem cestovním pojištění a nebo, akceptují li lékaři váš nárok na jedno ošetření zdarma v rámci EU.

V případě, že budete hradit jakoukoli lékařskou péči, či péči zubního lékaře, pečlivě si uschovejte veškeré doklady o zaplacení. Částku by vám poté měly uhradit zdravotní pojišťovny, u nichž jste pojištěni.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist