Doprava

Délka letu na Fuerteventuru trvá průměrně 5 hodin. Na Fuerteventuře je jen jedno jediné letiště. Toto letiště se nachází nedaleko hlavního města Fuerteventury Puberta del Rosaria. Ostrov Fuerteventura je opuštěná krajina, donedávna se zde lidé přepravovali výhradně po vlastních nohou.

Doprava lze rozčlenit do několika kategorií.

Nejhorší variantou je asi místní doprava. Jízdní řády je potřeba si zajistit na internetu a mít je pro jistotu připravené. Zastávky totiž nejsou kromě asi třech v hlavním městě vůbec vybaveny jízdními řády, ani ničím, co by jízdní řády alespoň trochu připomínalo. Autobusové spoje jezdí jen zřídka a v neděli jsou v provozu pouze dvě hlavní linky.

Jestliže si vypůjčíte auto, pak si k němu půjčete anebo ještě lépe kupte mapu. Je to z toho důvodu, že na ostrově není výjimkou uzavřená silnice a objížďka přes půl ostrova.

Je potřeba mít také vlastní hodinky, protože jediné pouliční jsou jen u letiště. Ujede-li vám spoj, tak máte jedinou možnost najmout si taxi, které je ovšem docela drahé.

Nejlepší způsob přepravy je asi po vlastních nohou. V tomto případě vám žádný spoj neujede, ale na delší vzdálenosti to bohužel jinak, než dopravním prostředkem nejde.

Jako velmi výhodný, ale pouze jen turistický dopravní prostředek, lze zvolit kolo. Většina cest v centru je sice asfaltová, ale poté, co centrum a hustěji osídlenou oblast opustíte, jedete výhradně po šotolině.

Velmi důležité je vědět, že Kanárské ostrovy mají západoevropský čas. Turisté mířící zde z České a Slovenské republiky si tedy musejí posunout čas o hodinu nazpět. Na Kanárských ostrovech je taktéž zaveden letní čas, tudíž toto opatření platí po celý rok.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist