Ceny, peníze

Jak je vám jistě dobře známo, oficiální měnou je v celém Španělsku, včetně Kanárských ostrovů, euro (EUR). 1 euro se dělí na 100 centů. Pakliže jste si peníze nevyměnili před cestou, můžete tak učinit v kterékoliv z místních směnáren. Lze je však vyměnit i ve velkých hotelech. Nejlepší kurzy pro výměnu peněz však bezesporu poskytují banky. Všechny kreditní karty, šeky podobně jsou přijímány bez problémů. Lze si také peníze vybírat ze sítě bankomatů.

1 Euro - Španělsko

Co se nakupování týče, většina obchodů na Fuerteventuře má otevřeno od 9 do 13 hodin a od 16 do 20 hodin. V sobotu je stejně jako u nás v menších obchodech otevřeno pouze dopoledne. Jste-li ovšem v turistickém centru, zjistíte, že některé obchody mají otevřeno i dlouho do noci. Některé jsou otevřené dokonce i v neděli. Otvírací doba bank je od 9 do 14 hodin přes týden, v sobotu jsou banky otevřeny od 9 do 14 hodin.

Jinak jsou Kanárské ostrovy, jak je všeobecně známo, zónou volného obchodu, takže není problém některé věci koupit mnohem výhodněji než na našem území. Jedná se zejména o tyto druhy zboží: cigarety, lihoviny a z malé části i značková kosmetika.

Jste li příznivci různých dárečku a suvenýrů dovezených z dovolené, pak ve vašem nákupním košíku určitě nebudou chybět proslulé kozí sýry, které prodávají i prostřednictvím obchodů místní pastevci. Dalším suvenýrem a typickou komoditou, která se často vozí z ostrova Fuerteventura, jsou různé keramické kachle.

Jestliže se rozhodnete brázdit ostrov po vlastní cestě, není nic jednoduššího, než si půjčit v některé z místních půjčoven auto. Půjčení vozu vás vyjde poměrně levně, jelikož poptávka po autech na ostrově Fuerteventura je poměrně nízká. Vše souvisí také s cenou paliva, která je pro našince taktéž velmi příjemná.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist